DSC01652strOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania w „Słoneczku”

We wtorek (29 września) Świetlica Szkolna „Słoneczko” brała udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania .

Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego podstawowym celem jest rozwinięcie wyobraźni u dzieci oraz zbudowanie więzi pomiędzy dziećmi a dorosłymi.

Czytanie na głos najmłodszym stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt.

W naszej szkole, wychowawczynie świetlicy, zaprosiły do akcji: nauczycieli, rodziców oraz starszych uczniów. Podczas przerw nauczyciele czytali wychowankom świetlicy fragmenty swoich ulubionych książek. Uczniowie starszych klas czytali młodszym kolegom wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, natomiast zaproszeni rodzice czytali wybrany fragment „Małego Księcia”.

Akcja cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród czytających jak i słuchaczy. Zważywszy na jej wszechstronne korzyści, będzie kontynuowana w kolejnych latach.

wwwstr

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!