DSC01526strŚwiatowy Dzień Orderu Uśmiechu w „Słoneczku”

W poniedziałek (21 września) Świetlica Szkolna „Słoneczko” świętowała Światowy Dzień Orderu Uśmiechu.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu został ustanowiony z okazji 35-lecia „najsłoneczniejszego odznaczenia”, w Świdnicy 4.10.2003 roku, która stała się Stolicą Dziecięcych Marzeń.

Odznaczenie przyznawane jest w Polsce przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu. Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

W naszej szkole Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, obchodziliśmy po raz pierwszy. Podczas zajęć na świetlicy dzieci poznały historię Orderu, czym on jest i komu jest wręczany. Dowiedziały się, że jest to jedyne odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci. Na zakończenie każdy wychowanek świetlicy samodzielnie wykonywał Order, który następnie wręczał rodzicom.

Ten dzień był dla mnie bardzo wesołą i pouczającą lekcję. Cieszę się, że w ten sposób, wręczając jej Order, mogłam podziękować mojej mamie za wyjątkowy trud jaki włożyła w moje wychowanie – powiedziała Ola.

DSC01524str      DSC01525str

wwwstr