foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

DSC01526strŚwiatowy Dzień Orderu Uśmiechu w „Słoneczku”

W poniedziałek (21 września) Świetlica Szkolna „Słoneczko” świętowała Światowy Dzień Orderu Uśmiechu.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu został ustanowiony z okazji 35-lecia „najsłoneczniejszego odznaczenia”, w Świdnicy 4.10.2003 roku, która stała się Stolicą Dziecięcych Marzeń.

 

Odznaczenie przyznawane jest w Polsce przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu. Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

W naszej szkole Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, obchodziliśmy po raz pierwszy. Podczas zajęć na świetlicy dzieci poznały historię Orderu, czym on jest i komu jest wręczany. Dowiedziały się, że jest to jedyne odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci. Na zakończenie każdy wychowanek świetlicy samodzielnie wykonywał Order, który następnie wręczał rodzicom.

Ten dzień był dla mnie bardzo wesołą i pouczającą lekcję. Cieszę się, że w ten sposób, wręczając jej Order, mogłam podziękować mojej mamie za wyjątkowy trud jaki włożyła w moje wychowanie – powiedziała Ola.

                       DSC01524str      DSC01525str

                                                     wwwstr

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web