DSC01450str18 września 2015 r. wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczko” po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Temat proekologicznego stylu życia od lat towarzyszy wychowankom świetlicy. Co roku biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata” i zbierają surowce wtórne.  Tegoroczne hasło brzmi: „Wyprawa - poprawa”. Uczniowie wraz wychowawczyniami, Ewą Mienicką i Martą Krause, wyposażeni w rękawice i worki, sprzątali teren nieopodal szkoły.

Dzięki akcji wychowankowie dostrzegli jak bardzo zanieczyszczona jest najbliższa okolica i jak różnorodne śmieci pozostawiają ludzie. „Sprzątanie” wzmocniło w dzieciach świadomość, że odpady powinny być wyrzucane wyłącznie do specjalnie przygotowanych pojemników.

wwwstr