foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

scratch dayDnia 13 maja, z okazji Międzynarodowego Dnia Scratcha w świetlicy szkolnej zorganizowane zostały zajęcia, podczas których dzieci uczyły się programować. Uczniowie ze świetlicy dziennej tworzyli proste kody, używając do tego celu programu Scratch. Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej zaś, wykorzystywali program Scratch Junior zainstalowany na tabletach, by stworzyć prostą grę „Sudoku”. Międzynarodowy Dzień Scratcha, mający miejsce w naszej placówce, oznaczony został na światowej mapie wydarzeń, dostępnej pod linkiem: http://day.scratch.mit.edu/

 

A oto wybrane projekty stworzone przez dzieci ze świetlicy (należy kliknąć na zieloną flagę):

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr