DSC04805strW czwartek 7 kwietnia, świetlica „Słoneczko” świętowała Światowy Dzień Zdrowia. Świętowanie rozpoczęło się od rozmowy z dziećmi na temat zdrowego życia. Uczniowie wypowiadali się, co ich zdaniem oznacza „żyć zdrowo”. Wychowawca świetlicy zwróciła uwagę na powiązania zdrowego stylu życia z chorobą cukrzycy. Zwróciła szczególną uwagę na to w jaki sposób możemy tej chorobie przeciwdziałać oraz co robić kiedy już zachorujemy. Kolejną

częścią zajęć była zabawa w kalambury. Dzieci odgadywały pokazywane przez swoich kolegów czynności, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia. Na zakończenie wychowankowie wykonywali w grupach plakaty promujące zdrowy styl życia oraz tworzyły piramidę zdrowia.

wwwstr