DSC04754strW piątek 1 kwietnia, świetlica „Słoneczko” świętowała Międzynarodowy Dzień Ptaków. Świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Następnie wychowankowie wymieniali nazwy wszystkich znanych im ptaków. W kolejnej części uczniowie obejrzeli prezentację, na której mogli zobaczyć jak wyglądają ptaki występujące w Polsce oraz które z nich odlatują na zimę, a które pozostają z nami przez cały czas. Ważnym elementem

pokazu było wskazanie w jaki sposób możemy pomóc ptakom pozostającym z nami na zimę oraz co możemy zrobić aby chronić ich zagrożone gatunki. Po zdobyciu tych cennych informacji, wychowankowie mogli wykorzystać je podczas rozwiązywania zagadek. Okazało się, że uczniowie mają bardzo dużą wiedzę w tym zakresie. Na zakończenie dzieci rozwiązywały rebusy, wykonywały kolorowe prace o ptakach oraz układały tematyczne domino z wykorzystaniem kodów qr.

wwwstr