dzien lasustrW poniedziałek 21 marca, Koło Przyjaciół Lasu, działające przy świetlicy „Słoneczko”, świętowało Międzynarodowy Dzień Lasu. Świętowanie w świetlicy rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Pani kierownik Jolanta Gołębiowska, opowiedziała dzieciom o tym, że lasy są niezbędne do przetrwania na ziemi naszego gatunku oraz, że są one jedynym naturalnym miejscem zamieszkania przez wiele gatunków roślin i zwierząt. Prowadząca poprosiła dzieci

o wymienienie dóbr, które my – ludzie możemy czerpać z lasu. Podczas wypowiedzi, wychowankowie wymieniali, m.in. opał, drewno, wrób mebli, budowe domu, owoce leśne, grzyby. W kolejnej części zajęć, uczniowie w grupach, układali z rozsypanki zasady, których musimy przestrzegać podczas pobytu w lesie. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem. Wiedziały, że wędrując po lesie muszą zachowywać się cicho. Zwracać uwagę na to co dzieje się wokół. Przysłuchiwać się głosom ptaków, przyglądać drzewom i wypatrywać leśnej zwierzyny. Na zakończenie Przyjaciele Lasu rozwiązywali zagadki i rebusy z książki „Drzewa naszych lasów” oraz kolorowali obrazki z podręcznika „Nasze leśne drzewa” oraz „Zostań przyjaciele lasu”.

wwwstr

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!