foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

dzien lasustrW poniedziałek 21 marca, Koło Przyjaciół Lasu, działające przy świetlicy „Słoneczko”, świętowało Międzynarodowy Dzień Lasu. Świętowanie w świetlicy rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Pani kierownik Jolanta Gołębiowska, opowiedziała dzieciom o tym, że lasy są niezbędne do przetrwania na ziemi naszego gatunku oraz, że są one jedynym naturalnym miejscem zamieszkania przez wiele gatunków roślin i zwierząt. Prowadząca poprosiła dzieci

o wymienienie dóbr, które my – ludzie możemy czerpać z lasu. Podczas wypowiedzi, wychowankowie wymieniali, m.in. opał, drewno, wrób mebli, budowe domu, owoce leśne, grzyby. W kolejnej części zajęć, uczniowie w grupach, układali z rozsypanki zasady, których musimy przestrzegać podczas pobytu w lesie. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem. Wiedziały, że wędrując po lesie muszą zachowywać się cicho. Zwracać uwagę na to co dzieje się wokół. Przysłuchiwać się głosom ptaków, przyglądać drzewom i wypatrywać leśnej zwierzyny. Na zakończenie Przyjaciele Lasu rozwiązywali zagadki i rebusy z książki „Drzewa naszych lasów” oraz kolorowali obrazki z podręcznika „Nasze leśne drzewa” oraz „Zostań przyjaciele lasu”.

wwwstr

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web