dzien lasustrW poniedziałek 21 marca, Koło Przyjaciół Lasu, działające przy świetlicy „Słoneczko”, świętowało Międzynarodowy Dzień Lasu. Świętowanie w świetlicy rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Pani kierownik Jolanta Gołębiowska, opowiedziała dzieciom o tym, że lasy są niezbędne do przetrwania na ziemi naszego gatunku oraz, że są one jedynym naturalnym miejscem zamieszkania przez wiele gatunków roślin i zwierząt. Prowadząca poprosiła dzieci

o wymienienie dóbr, które my – ludzie możemy czerpać z lasu. Podczas wypowiedzi, wychowankowie wymieniali, m.in. opał, drewno, wrób mebli, budowe domu, owoce leśne, grzyby. W kolejnej części zajęć, uczniowie w grupach, układali z rozsypanki zasady, których musimy przestrzegać podczas pobytu w lesie. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem. Wiedziały, że wędrując po lesie muszą zachowywać się cicho. Zwracać uwagę na to co dzieje się wokół. Przysłuchiwać się głosom ptaków, przyglądać drzewom i wypatrywać leśnej zwierzyny. Na zakończenie Przyjaciele Lasu rozwiązywali zagadki i rebusy z książki „Drzewa naszych lasów” oraz kolorowali obrazki z podręcznika „Nasze leśne drzewa” oraz „Zostań przyjaciele lasu”.

wwwstr