foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC04505strZ okazji Europejskiego Dnia Logopedy dnia 4 marca w świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej zorganizowane zostały zajęcia pod hasłem „Pyszna gimnastyka buzi i języka”. Uczniowie zajęcia rozpoczęli od obejrzenia fragmentów filmu „Igraszki logopedyczne Smoka Szczepana”, podczas którego wraz ze smokiem – logopedą wykonywali ćwiczenia artykulatorów i dowiedzieli się czy ich mowa jest poprawna, czy też muszą trochę popracować nad niektórymi

głoskami. Kolejnym etapem zajęć były ćwiczenia oddechowe, podczas których zadaniem dzieci było przenieść płatki śniadaniowe za pomocą długiej, bo metrowej, słomki na talerzyk. Zadanie to odbywało się na czas i przyniosło wiele radości jego uczestnikom. Pozostałe zadania były związane z ćwiczeniami warg i języka. Było to między innymi: robienie bąbelków w kisielu, zabawy z żelkami i płatkami śniadaniowymi, ćwiczenia z lizakiem oraz malowanie ilustracji za pomocą sosu do lodów, używając tylko języka. Zajęcia zakończyły się wykonaniem zadania logopedycznego na tabletach, przy użyciu aplikacji MiMowa. Dzieci musiały dopasować ilustrację do występującej w niej głoski /sz/, /ż/, /cz/ lub /dż/.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr