dzieje ElblągastrW dniach od 8 do 12 lutego w świetlicy realizowany był cykl zajęć pod tytułem „Elbląg moje miasto”. Podczas całego tygodnia, dzieci miały możliwość w ciekawy sposób poznać najbardziej popularne legendy elbląskie. Na wstępie wychowankowie dowiedzieli się czym jest legenda i czym różni się od opowiadania. Okazało się, że wiedza uczniów w tym zakresie jest bardzo szeroka. Następnie dzieci przypomniały sobie najbardziej popularną legendę o dzielnym

Piekarczyku, który w bohaterski sposób uratował nasze miasto. W kolejnych dniach dowiedziały się czym zasłużył się czarnoksiężnik oraz przybliżona została historia o dzielnych elblążankach, które uratowały miasto. Każdym zajęciom towarzyszyły zabawy i zajęcia plastyczne. Na podsumowanie, w piątek, odbył się quiz z wiedzy o Elblągu. Najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody.

wwwstr