foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC03711strWe wtorek 15 grudnia świetlica świętowała Międzynarodowy Dzień Herbaty. W tym dniu w świetlicy „Słoneczko” przygotowane zostały zajęcia podczas których dzieci miały okazję zaznajomić się z tematyką święta. Wychowankowie dowiedzieli się kiedy i przez kogo zapoczątkowany został Międzynarodowy Dzień Herbaty. Usłyszały, że herbata w Polsce pojawiła się ponad 300 lat temu sprowadzona przez Francuzów. Podczas zabawy uczniowie wymienili rodzaje herbat, które znają. Następnie w grupach obejrzeli cztery rodzaje herbat, które

później mięli okazję wypić. Degustacja wzbogacona była informacją czym się różnią między sobą herbaty: czerwona, czarna, zielona i biała oraz w jakich sytuacjach najczęściej możemy je spożywać. Zajęcia zakończone zostały wykonaniem prac plastycznych malowanych esencją herbacianą.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr