spotkanie z lesnikiemstrWychowankom świetlicy „Słoneczko” bardzo bliska jest edukacja przyrodnicza dlatego przystąpili do „Klubu Przyjaciół Lasu”. Mając na uwadze poszerzenie swojej wiedzy zaprosili Pana Jarosława Lisa – leśnika z Nadleśnictwa Elbląg. Dzieci przygotowały na to spotkanie wiersze, którymi przywitały gościa. Pan leśnik opowiadał o elementach składowych lasu, rodzajach drzew i krzewów w nim występujących. Wskazał zależność człowieka od środowiska oraz zwrócił uwagę na

odpowiedzialność za zmiany dokonywane w naturalnym środowisku. Przypomniał dzieciom o konieczności szanowania drzew i produktów, które z nich powstają. Uczniowie z ogromnych zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, włączając się do dyskusji. Była to cenna lekcja dla małych przyrodników.

wwwstr