foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC02872strW piątek 7 listopada świetlica „Słoneczko” brała udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: „Śniadanie Daje Moc”, który ma na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz poprzez edukację oraz promocję

prawidłowego żywienia, ma się przyczynić do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce . Świetlica „Słoneczko”, realizując zamierzenia programu, zaprosiła w swoje progi, wszystkich uczniów. Na każdej przerwie dzieci mogły sobie przygotować śniadanie, składające się z różnych zdrowych produktów. Działaniu towarzyszyła pogadanka uświadamiająca uczniom istotę jedzenia śniadania oraz z czego ono powinno się składać, aby dało moc na resztę dnia. Dzieci z ogromną przyjemnością przygotowywały sobie kanapki oraz z uwagą wsłuchiwały się w słowa pani kierownik Jolanty Gołebiowskiej.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr