EksperymentstrW dniu 29 października wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczko”, poznali tajniki Experymentu w Gdyni. Podczas wycieczki, w Galerii Hydroświat, wychowankowie mogli wcielić się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznali działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mieli szansę stworzyć ogromny wir wodny! Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia

spektakularne stanowisko, które jednocześnie służyło jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Dzieci, na własnej skórze, doświadczyły trzęsienia ziemi, a także sprawdzili, jak widzą zwierzęta. Dużą popularnością cieszyła się wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY udowodniła dzieciom, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka. Interaktywne stanowiska pozwoliły przyswoić naszym dzieciom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Miały oni również okazję przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnić nasz uchwyt tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień. Nie mniej ciekawie prezentowała się przestrzeń wystawy AKCJA: CZŁOWIEK. Dzieci – odkrywcy poznali tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedziały m.in. na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Dzieci stały się małą krwinką w wielkim sercu, mogły także przeprowadzić wirtualną operację  i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat!Zdobyta podczas wycieczki wiedza na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

wwwstr