foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

EksperymentstrW dniu 29 października wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczko”, poznali tajniki Experymentu w Gdyni. Podczas wycieczki, w Galerii Hydroświat, wychowankowie mogli wcielić się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznali działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mieli szansę stworzyć ogromny wir wodny! Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia 

spektakularne stanowisko, które jednocześnie służyło jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Dzieci, na własnej skórze, doświadczyły trzęsienia ziemi, a także sprawdzili, jak widzą zwierzęta. Dużą popularnością cieszyła się wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY udowodniła dzieciom, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka. Interaktywne stanowiska pozwoliły przyswoić naszym dzieciom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Miały oni również okazję przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnić nasz uchwyt tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień. Nie mniej ciekawie prezentowała się przestrzeń wystawy AKCJA: CZŁOWIEK. Dzieci – odkrywcy poznali tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedziały m.in. na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Dzieci stały się małą krwinką w wielkim sercu, mogły także przeprowadzić wirtualną operację  i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat!Zdobyta podczas wycieczki wiedza na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

 

wwwstr

 

 

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web