DSC02567strOstatni dzień października został uznany przez społeczność międzynarodową za Światowy Dzień Oszczędzania. Jest to dzień, w którym na całym świecie odbywają się akcje społeczne promujące oszczędzanie jako naturalną i racjonalną ludzką postawę zmierzającą do poprawy jakości życia. Wychowankowie Świetlicy „Słoneczko”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 8, w tym dniu brali udział w licznych przedsięwzięciach mających na celu promowanie tematyki oszczędzania. Na początek dzieci wypowiadały się na temat, co ich

zdaniem oznacza oszczędzanie i w jaki sposób możemy oszczędzać we współczesnym świecie, następnie uczniowie rozwiązywali rebusy i zagadki związane z tematyką święta. Chętne dzieci wykonywały pracę plastyczną na konkurs ”Marzenia z SKO”. Światowy Dzień Oszczędzania zapoczątkował w świetlicy akcję SKO. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Na zakończenie wszyscy wychowankowie otrzymali książeczki SKO. Dzięki systematycznemu zbieraniu pieniędzy dzieci będą mogły spełnić swoje małe marzenia oraz zdobędą cenną umiejętność, która przyda im się w dorosłym życiu.

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!