foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

DSC02001strW dniach 16-23 października Świetlica „Słoneczko” obchodziła „Tydzień chleba”. „Tydzień chleba” jest kampanią zorganizowaną przez Fundację Dobre Życie. Pierwsza tego typu akcja odbyła się w 2009 roku. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na problem chleba oraz podniesienie świadomości na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami.

 

Ważne jest też podkreślenie odżywczych i zdrowotnych walorów chleba. Świetlica Szkolna „Słoneczko” po raz pierwszy włączyła się do kampanii „Tydzień chleba” i działaniami objęła wychowanków zarówno ze świetlicy dziennej jak i socjoterapeutycznej. Wzięcie udziału w akcji miało przywrócić w oczach dzieci znaczenia symbolu chleba, umocnić szacunek do niego i ludzi pracujących nad jego powstaniem oraz zwrócić uwagę, jakie znaczenie dla zdrowia ma świadome wybieranie żywności. „Tydzień chleba” był doskonałą okazją do zastanowienia się nad swoją dietą, uważniejszym wybieraniem produktów w sklepie i troską o swoje zdrowie. W ramach działań „Tygodnia chleba” w świetlicy odbyło się szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi na problem chleba i zdrowego odżywiania. Dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się z czego może powstać chleb i jakie są kolejne etapy jego tworzenia. Następnie w grupach tworzyły plakaty wykorzystując wiedzę ukazaną w prezentacji. Z rozsypanki wyrazowej układali przysłowia o chlebie, a następnie tworzyli z nich plakat. Uzupełniali zdania związane z produkcją chleba. Kolejnym przedsięwzięciem było pieczenie chleba. Najpierw dzieci popróbowały ziaren, które były później wykorzystane do pieczenia, następnie przy pomocy wychowawczyń, mieliły ziarna i wrzucały składniki do maszyny. Na następny dzień odbyła się degustacja wypieku. Dzieci z ogromną niecierpliwością oczekiwały na tę chwilę. Podczas całego tygodnia wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej na kolację otrzymywali zdrowe i kolorowe kanapki z różnych rodzajów ciemnego pieczywa. Dzięki temu nie tylko dowiedzieli się z jakich ziaren można upiec chleb, ale również jak on smakuje.

 

wwwstr

 

                                                                      

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web