foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC02001strW dniach 16-23 października Świetlica „Słoneczko” obchodziła „Tydzień chleba”. „Tydzień chleba” jest kampanią zorganizowaną przez Fundację Dobre Życie. Pierwsza tego typu akcja odbyła się w 2009 roku. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na problem chleba oraz podniesienie świadomości na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami.

 

Ważne jest też podkreślenie odżywczych i zdrowotnych walorów chleba. Świetlica Szkolna „Słoneczko” po raz pierwszy włączyła się do kampanii „Tydzień chleba” i działaniami objęła wychowanków zarówno ze świetlicy dziennej jak i socjoterapeutycznej. Wzięcie udziału w akcji miało przywrócić w oczach dzieci znaczenia symbolu chleba, umocnić szacunek do niego i ludzi pracujących nad jego powstaniem oraz zwrócić uwagę, jakie znaczenie dla zdrowia ma świadome wybieranie żywności. „Tydzień chleba” był doskonałą okazją do zastanowienia się nad swoją dietą, uważniejszym wybieraniem produktów w sklepie i troską o swoje zdrowie. W ramach działań „Tygodnia chleba” w świetlicy odbyło się szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi na problem chleba i zdrowego odżywiania. Dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się z czego może powstać chleb i jakie są kolejne etapy jego tworzenia. Następnie w grupach tworzyły plakaty wykorzystując wiedzę ukazaną w prezentacji. Z rozsypanki wyrazowej układali przysłowia o chlebie, a następnie tworzyli z nich plakat. Uzupełniali zdania związane z produkcją chleba. Kolejnym przedsięwzięciem było pieczenie chleba. Najpierw dzieci popróbowały ziaren, które były później wykorzystane do pieczenia, następnie przy pomocy wychowawczyń, mieliły ziarna i wrzucały składniki do maszyny. Na następny dzień odbyła się degustacja wypieku. Dzieci z ogromną niecierpliwością oczekiwały na tę chwilę. Podczas całego tygodnia wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej na kolację otrzymywali zdrowe i kolorowe kanapki z różnych rodzajów ciemnego pieczywa. Dzięki temu nie tylko dowiedzieli się z jakich ziaren można upiec chleb, ale również jak on smakuje.

 

wwwstr

 

                                                                      

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr