20151016 082634str

W dniu dzisiejszym, tj. 20 października, odbyły się w naszej szkole Urodziny Książkowego Misia. Jest to pierwsze zadanie wykonane w ramach projektu „Warto czytać” oraz „Cała Polska czyta dzieciom – czytające szkoły”, w których nasza szkoła bierze udział. Prowadząca , p. Urszula Tałuć, przypomniała uczniom o głównych założeniach obu przedsięwzięć.

Następnie rozmawiała o misiach, występujących w książkach. Na apelu zostały ogłoszone konkursy szkolne, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. Na zakończenie p. Tałuć wymieniła nazwiska uczniów klasy IV b, którzy w ramach akcji, będą czytać klasom młodszym – oczywiście książki, których bohaterami są misie. Ponadto, podczas przerw, uczniowie mogli przeczytać historię powstania misia oraz zapoznać się z najpopularniejszymi miśkami występującymi w książkach i bajkach.

Czy to jutro, czy to dziś,

Wszystkim jest potrzebny miś!”