Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Dzień języków obcych

20150924 141719str26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Z tej okazji nasza placówka przygotowała szereg działań związanych z tym świętem. Dzień Języków Obcych w naszej szkole obchodziliśmy 24 września.

Rodzice przyprowadzając swoje pociechy do szkoły otrzymywali ulotki informacyjne a na drzwiach wejściowych znalazły się powitania w różnych językach. Klasy IV – VI wykonywały mapy myśli, odpowiadając na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Na holu szkoły została stworzona gazetka informacyjna z ciekawostkami związanymi z językami europejskimi. Wszystkie gabinety zostały ozdobione ich nazwami w języku angielskim. Odbył się z tym związany konkurs: uczniowie mieli za zadanie wymienić angielskie nazwy gabinetów. W konkursie zwyciężył Patryk Stolarski, wyróżnienie zaś otrzymała Karolina Kępińska. Dzieci z koła językowego wspólnie wykonały plakat pod hasłem „Witamy się w różnych językach”. Podczas zajęć w świetlicy socjoterapeutycznej, wychowankowie mogli usłyszeć jak witają się mieszkańcy Europy oraz obejrzeć prezentację ukazującą, w jaki sposób ludzie na całym świecie naśladują zwierzęta i jak te odgłosy się zapisuje w różnych językach. Przez cały dzień w świetlicy szkolnej „Słoneczko” można było zakupić muffiny ozdobione flagami z różnych krajów oraz wykonać tematyczne prace plastyczne, które zawisły w galerii.

wwwstr