DSC 0039strOśrodek wypoczynkowy Amberwil w dniach 14 – 16 czerwca gościł uczniów klas szóstych na zielonej szkole. Szóstoklasiści podczas nauki połączonej z wypoczynkiem poznawali uroki Mierzei Wiślanej. Do głównych atrakcji wyjazdu należy zaliczyć wycieczkę do rezerwatu ornitologicznego Mewia Łacha (położonego przy ujściu Wisły do morza). Chroni on miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw i siedliska żerowania wielu innych ptaków. Uczestnicy zielonej szkoły zobaczyli

także port przy przeprawie promowej nad Wisłą. W trakcie spacerów po Mikoszewie uczniowie mieli możliwość zobaczenia domów podcieniowych budowanych z drewna z bogatymi elementami architektonicznymi. Szóstoklasiści uczestniczyli również w zajęciach Akademii Bursztynu, na których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat powstawania, eksploatacji oraz wykorzystywania bogactwa Mierzei Wiślanej, którą jest bursztyn. Program zielonej szkoły obfitował również w wiele atrakcji sportowych (mecze piłki siatkowej, piłki nożnej oraz gra w palanta), które uprzyjemniały pobyt w Mikoszewie. Atrakcją ostatniego wieczoru była zabawa przy ognisku, połączona z pieczeniem kiełbasek.

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!