foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC 0039strOśrodek wypoczynkowy Amberwil w dniach 14 – 16 czerwca gościł uczniów klas szóstych na zielonej szkole. Szóstoklasiści podczas nauki połączonej z wypoczynkiem poznawali uroki Mierzei Wiślanej. Do głównych atrakcji wyjazdu należy zaliczyć wycieczkę do rezerwatu ornitologicznego Mewia Łacha (położonego przy ujściu Wisły do morza). Chroni on miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw i siedliska żerowania wielu innych ptaków. Uczestnicy zielonej szkoły zobaczyli

także port przy przeprawie promowej nad Wisłą. W trakcie spacerów po Mikoszewie uczniowie mieli możliwość zobaczenia domów podcieniowych budowanych z drewna z bogatymi elementami architektonicznymi. Szóstoklasiści uczestniczyli również w zajęciach Akademii Bursztynu, na których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat powstawania, eksploatacji oraz wykorzystywania bogactwa Mierzei Wiślanej, którą jest bursztyn. Program zielonej szkoły obfitował również w wiele atrakcji sportowych (mecze piłki siatkowej, piłki nożnej oraz gra w palanta), które uprzyjemniały pobyt w Mikoszewie. Atrakcją ostatniego wieczoru była zabawa przy ognisku, połączona z pieczeniem kiełbasek.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr