20160607 134821strWe wtorek 7 czerwca klasa V a pod opieką wychowawcy – pani Urszulą Tałuć, wybrała się na Starówkę do pracowni artysty plastyka pana Bogdana Kilińskiego – „Inveni Ryt”. Uczniowie obejrzeli pracownię, podziwiali wystawę prac samego artysty oraz uczniów elbląskich podstawówek. Następnie odbyły się warsztaty ceramiczne „Gliniane arcydzieła”. Cała klasa uważnie wysłuchała wyjaśnień,

wskazówek pana Bogdana Kilińskiego, po czym każdy uczeń wykonał samodzielnie gliniane tabliczki z ozdobnym napisem – imieniem taty. Będą to wyjątkowe, gliniane upominki z okazji Dnia Taty.

„Wychowanie jest sztuką, a sztuka, to najbardziej aktywny wychowawca”

Emil Jaques-Dalcroze