20160531 123400strUczniowie klasy IIIa, Va, Vb 31 maja brali udział w wycieczce do Gdańska. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas: pani Dorota Szczepańska, Urszula Tałuć i Emilia Staniszewska. Uczestniczyli w warsztatach „Chemia w pigułce” w EduParku czyli Centrum Edukacji Dla Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Dzieci wykonywały doświadczenia,

obserwowały reakcje oraz formułowały wnioski na podstawie uzyskanych wyników. Następnie uczniowie obejrzeli stałą wystawę EduParku, obejmującą interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których, poprzez zabawę, mogli samodzielnie badać prawa przyrody. Na każdym stanowisku doświadczalnym można było samodzielnie podjąć zadania, sprawdzić działanie różnych urządzeń. Na wystawie dzieci odkrywały tajemnice optyki oraz akustyki, budowały most bez żadnej zaprawy, sprawdziły także swój refleks i układały tułów anatomiczny człowieka. Po atrakcjach EduParku klasy wybrały się na zwiedzanie Starówki Gdańska. Uczennice z klasy V a pełniły rolę przewodniczek, po uprzednim przygotowaniu informacji dotyczących ulicy Długiej oraz Fontanny Neptuna. Na koniec uczniowie mogli zakupić pamiątki.