foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20160509 094945strDnia 9 maja uczniowie z klasy II a i IV b wraz z wychowawczyniami G. Wojtczak i A. Piotrowicz - Chont byli na wycieczce w Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdańsku. Dzieci brały udział w warsztatach pt: ,,Chemia w pigułce”. Ich celem było przybliżenie zagadnień z zakresu chemii poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń pod nadzorem edukatora. Podczas zajęć uczniowie mogli zaobserwować opóźnienie

zegara jodowego czy kolorowe zabarwienie się wywaru z czerwonej kapusty. Nie zabrakło także „gorących” reakcji chemicznych: zaobserwować można było jak wydziela się ciepło, bądź jak ochładzają się kolby. Uczniowie obejrzeli również wystawę, obejmującą interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki. Z każdym eksponatem mogli się „zmierzyć”, sprawdzając jego działanie. Kolejną częścią wycieki było zwiedzanie Starego Miasta i podziwianie architektury kamieniczek, Fontanny Neptuna oraz statków na Motławie. Na koniec ciekawego dnia wszyscy odpoczywali jedząc pyszne lody.        

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr