20160421 094438str23 kwietnia to szczególna data w historii literatury! Rocznica śmierci i urodzin takich pisarzy, jak Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov. Ten dzień w 1995 roku UNESCO ustanowiło Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy również w naszej szkole w dniach 21 – 22 kwietnia. Obchody zorganizowały panie:

Joanna Strach, Urszula Tałuć i Emilia Staniszewska. Wszystkie przedsięwzięcia miały na celu propagowanie czytelnictwa i mobilizowanie do twórczej, kreatywnej postawy wobec życia.

Uczniowie uczestniczyli w następujących projektach:

21. 04. 2016r.

- warsztaty literackie z autorką książki „Wyprawa na Maksa”- panią Marleną Popławską-Marek. W zajęciach uczestniczyła kl. VI a:

Uczniowie poznali początki pisarskie Gościa, pierwsze utwory literackie. Pani Marlena zachęcała uczniów do dzielenia się swoimi pierwszymi pracami, wskazywała na możliwość ich publikacji. Namawiała uczniów do ciągłego doskonalenia swojego warsztatu pisarskiego. Ciekawym elementem spotkania z pisarką były ćwiczenia polegające na dokończeniu już napisanych fragmentów zdań tak , aby się rymowały. Ćwiczenie to było niezwykle inspirujące dla szóstoklasistów, którzy puścili wodze wyobraźni. Ich prace były naprawdę ciekawe!

- samodzielne działania uczniów:

Powitanie uczniów przez uczennice klas V: dziewczęta z samego rana w drzwiach szkoły wręczały każdemu karteczkę z hasłem promującym czytelnictwo.

Przygotowywanie listków do dekoracji „czytelniczego drzewka”, na których uczniowie wypisywali autora, tytuł i krótką recenzję książki, godnej polecenia rówieśnikom.

Rozwiązywanie krzyżówek i rebusów związanych z książką i jej historią na lekcjach języka polskiego.

Odgadywanie zagadek na platformie Kahoot. Pytania do quizu ułożyli uczniowie klas VI.

Gazetki, plakaty, informacje, sentencje związane z korzyściami płynącymi z czytania książek oraz Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

22. 04. 2016r.

- warsztaty literackie z autorem książek dla dzieci – panem Wiesławem Piechotą. W zajęciach uczestniczyły klasy młodsze.

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!