foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20160310 124912strNasza szkoła realizuje program ,,Czytające szkoły”, w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom" oraz projekt „Warto czytać”. Podejmujemy różne działania, aby uczniowie pokochali czytanie. W dniu 10 marca 2016r. odbył się konkurs Pięknego czytania dla uczniów klas IV – VI zorganizowany przez panie polonistki oraz panią bibliotekarkę. Uczestnicy zawodów musieli

wybrać fragment książki spośród „nowości czytelniczych” naszej biblioteki i następnie mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do ostatecznego występu. Głośne czytanie oceniało jury w składzie: panie Urszula Tałuć, Emilia Staniszewska oraz Joanna Strach. Pod uwagę brano zarówno poprawność warsztatową jak i stronę emocjonalną przekazu. Do konkursu przystąpiło piętnaścioro uczniów.

Ostateczne podsumowanie turnieju nastąpiło 22 marca na apelu szkolnym. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Alicja Bałchan.

Mistrzem pięknego czytania została GABRIELA JACHIMCZYK z klasy VI a. Drugie miejsce w konkursie zdobyły uczennice: Natalia Kulik (VI a) i Małgorzata Leśniewska (IV a). Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy IV a Kinga Wejrauch. Na wyróżnienie zasłużyli: Aleksandra Noga (IV a), Mateusz Kłosiński (VI a) oraz Alicja Dzieżyc (IV a) i Wiktoria Jasińska (IV a).

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr