20160310 124912strNasza szkoła realizuje program ,,Czytające szkoły”, w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom" oraz projekt „Warto czytać”. Podejmujemy różne działania, aby uczniowie pokochali czytanie. W dniu 10 marca 2016r. odbył się konkurs Pięknego czytania dla uczniów klas IV – VI zorganizowany przez panie polonistki oraz panią bibliotekarkę. Uczestnicy zawodów musieli

wybrać fragment książki spośród „nowości czytelniczych” naszej biblioteki i następnie mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do ostatecznego występu. Głośne czytanie oceniało jury w składzie: panie Urszula Tałuć, Emilia Staniszewska oraz Joanna Strach. Pod uwagę brano zarówno poprawność warsztatową jak i stronę emocjonalną przekazu. Do konkursu przystąpiło piętnaścioro uczniów.

Ostateczne podsumowanie turnieju nastąpiło 22 marca na apelu szkolnym. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Alicja Bałchan.

Mistrzem pięknego czytania została GABRIELA JACHIMCZYK z klasy VI a. Drugie miejsce w konkursie zdobyły uczennice: Natalia Kulik (VI a) i Małgorzata Leśniewska (IV a). Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy IV a Kinga Wejrauch. Na wyróżnienie zasłużyli: Aleksandra Noga (IV a), Mateusz Kłosiński (VI a) oraz Alicja Dzieżyc (IV a) i Wiktoria Jasińska (IV a).

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!