20160303 085530strWe czwartek 3 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Ali Piotrowicz – Chont, Joanny Malec oraz Urszuli Tałuć wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Mieli możliwość obejrzenia spektaklu w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Przedstawienie „Pinokio” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego, oparte na kanwie klasycznej fabuły baśni Carlo Collodiego, zachowując główne jej wątki, odwoływało się do

wyobraźni dzisiejszego widza. Bohaterowie mówili językiem współczesnym, używając zwrotów i pojęć obecnych w szkole, w sklepie czy na ulicy. W przedstawieniu wykorzystano różne formy inscenizacji: grę w żywym planie, w masce, elementy komedii dell’arte oraz różne rodzaje lalek, od pacynki do marionetki. Dodatkowym atutem była scenografia wykonana w drzewie przez rzeźbiarza Pavla Hubička. Warto podkreślić, że spektakl „Pinokio” bardzo różnił się formą i scenografią od oglądanych najczęściej przez naszych uczniów przedstawień i dostarczył im nowych wrażeń i doznań.