foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

20160303 085530strWe czwartek 3 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Ali Piotrowicz – Chont, Joanny Malec oraz Urszuli Tałuć wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Mieli możliwość obejrzenia spektaklu w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Przedstawienie „Pinokio” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego, oparte na kanwie klasycznej fabuły baśni Carlo Collodiego, zachowując główne jej wątki, odwoływało się do

wyobraźni dzisiejszego widza. Bohaterowie mówili językiem współczesnym, używając zwrotów i pojęć obecnych w szkole, w sklepie czy na ulicy. W przedstawieniu wykorzystano różne formy inscenizacji: grę w żywym planie, w masce, elementy komedii dell’arte oraz różne rodzaje lalek, od pacynki do marionetki. Dodatkowym atutem była scenografia wykonana w drzewie przez rzeźbiarza Pavla Hubička. Warto podkreślić, że spektakl „Pinokio” bardzo różnił się formą i scenografią od oglądanych najczęściej przez naszych uczniów przedstawień i dostarczył im nowych wrażeń i doznań.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web