foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

20151019 102840strW dniu 19 października (poniedziałek) uczniowie z klas II-VI, członkowie szkolnego koła ekologicznego, uczestniczyli w wycieczce po Mierzei Wiślanej. Koło Ekologiczne sobie wiele celów do działania. Niektórymi z nich jest: rozwijanie wrażliwości na potrzeby i piękno środowiska, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku oraz tworzenie więzi emocjonalnej z przyrodą. Realizując te cele, opiekunki Koła: pani Ala Piotrowicz-Chont oraz pani Grażyna Wojtczak,

zorganizowały dla swoich podopiecznych wycieczkę po Mierzei Wiślanej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Rezerwatu Mewia Łacha w Mikoszewie. Rezerwat ten został utworzony w 1991r. W całości zajmuje powierzchnię 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na obszarze Wyspy Sobieszewskiej, a 131 ha po stronie Mikoszewa, na wschód od ujścia Przekopu Wisły. Rezerwat chroni miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw, siedliska żerowania i odpoczynku ptaków siewkowych. Uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat tego Rezerwatu oraz zobaczyć ptaki, które można spotkać o tej porze roku. Następnie dzieci przeszły wzdłuż morskiej linii brzegowej do ujścia Wisły podziwiając faunę i florę terenów przybrzeżnych Wisły kończąc swoją wędrówkę przy miejscu przeprawy promowej. Kolejnym punktem wycieczki była śluza Gdańska Głowa w okolicach Żuławek. Uczniowie dowiedzieli się, że podstawowym jej zadaniem jest umożliwienie żeglugi rzeką Szkarpawą oraz ochrona okolicznych terenów przed wodami rzeki Wisły. Członkowie Koła poznali również zasady działania śluzy. Obcowanie z przyrodą i poznawanie tajników jej funkcjonowania jest to bezcenna wiedza dla młodego pokolenia.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web