foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20151019 102840strW dniu 19 października (poniedziałek) uczniowie z klas II-VI, członkowie szkolnego koła ekologicznego, uczestniczyli w wycieczce po Mierzei Wiślanej. Koło Ekologiczne sobie wiele celów do działania. Niektórymi z nich jest: rozwijanie wrażliwości na potrzeby i piękno środowiska, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku oraz tworzenie więzi emocjonalnej z przyrodą. Realizując te cele, opiekunki Koła: pani Ala Piotrowicz-Chont oraz pani Grażyna Wojtczak,

zorganizowały dla swoich podopiecznych wycieczkę po Mierzei Wiślanej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Rezerwatu Mewia Łacha w Mikoszewie. Rezerwat ten został utworzony w 1991r. W całości zajmuje powierzchnię 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na obszarze Wyspy Sobieszewskiej, a 131 ha po stronie Mikoszewa, na wschód od ujścia Przekopu Wisły. Rezerwat chroni miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw, siedliska żerowania i odpoczynku ptaków siewkowych. Uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat tego Rezerwatu oraz zobaczyć ptaki, które można spotkać o tej porze roku. Następnie dzieci przeszły wzdłuż morskiej linii brzegowej do ujścia Wisły podziwiając faunę i florę terenów przybrzeżnych Wisły kończąc swoją wędrówkę przy miejscu przeprawy promowej. Kolejnym punktem wycieczki była śluza Gdańska Głowa w okolicach Żuławek. Uczniowie dowiedzieli się, że podstawowym jej zadaniem jest umożliwienie żeglugi rzeką Szkarpawą oraz ochrona okolicznych terenów przed wodami rzeki Wisły. Członkowie Koła poznali również zasady działania śluzy. Obcowanie z przyrodą i poznawanie tajników jej funkcjonowania jest to bezcenna wiedza dla młodego pokolenia.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr