foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

20151019 102840strW dniu 19 października (poniedziałek) uczniowie z klas II-VI, członkowie szkolnego koła ekologicznego, uczestniczyli w wycieczce po Mierzei Wiślanej. Koło Ekologiczne sobie wiele celów do działania. Niektórymi z nich jest: rozwijanie wrażliwości na potrzeby i piękno środowiska, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku oraz tworzenie więzi emocjonalnej z przyrodą. Realizując te cele, opiekunki Koła: pani Ala Piotrowicz-Chont oraz pani Grażyna Wojtczak,

zorganizowały dla swoich podopiecznych wycieczkę po Mierzei Wiślanej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Rezerwatu Mewia Łacha w Mikoszewie. Rezerwat ten został utworzony w 1991r. W całości zajmuje powierzchnię 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na obszarze Wyspy Sobieszewskiej, a 131 ha po stronie Mikoszewa, na wschód od ujścia Przekopu Wisły. Rezerwat chroni miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw, siedliska żerowania i odpoczynku ptaków siewkowych. Uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat tego Rezerwatu oraz zobaczyć ptaki, które można spotkać o tej porze roku. Następnie dzieci przeszły wzdłuż morskiej linii brzegowej do ujścia Wisły podziwiając faunę i florę terenów przybrzeżnych Wisły kończąc swoją wędrówkę przy miejscu przeprawy promowej. Kolejnym punktem wycieczki była śluza Gdańska Głowa w okolicach Żuławek. Uczniowie dowiedzieli się, że podstawowym jej zadaniem jest umożliwienie żeglugi rzeką Szkarpawą oraz ochrona okolicznych terenów przed wodami rzeki Wisły. Członkowie Koła poznali również zasady działania śluzy. Obcowanie z przyrodą i poznawanie tajników jej funkcjonowania jest to bezcenna wiedza dla młodego pokolenia.

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web