taniecUczniowie klas trzecich powracają na salę gimnastyczną, by ćwiczyć taniec towarzyski w ramach Elbląskiej Ligi Tańca.

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie, w ramach którego dzieci z trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 8, SP14 i SP 19 uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego. Zadanie rozpoczęło się w marcu bieżącego roku i potrwa do grudnia.

Dzieci przez cztery miesiące uczyły się podstawowych kroków tańców standardowych i łacińskich. Nowe umiejętności zaprezentowały w czerwcu podczas specjalnie przygotowanego turnieju. Po wakacyjnej przerwie ponownie wróciły do nauki.

Uczestnicy Elbląskiej Ligi Tańca przygotowywać się będą do drugiego turnieju. Odbędzie się on na zakończenie zadania w grudniu. Na trybuny zostaną zaproszeni nie tylko rodzice, ale także szkolni koledzy i koleżanki uczestników oraz wychowawcy. Adepci Elbląskiej Ligii zaprezentują się przed komisją sędziowską, która przyzna punkty za występ. Podczas grudniowego turnieju wyłonione zostaną najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Na zakończenie każdy z uczestników projektu otrzyma upominek.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Elblągu.