20160609 101744strDnia 9 czerwca uczniowie klas I - VI wybrali się na wycieczkę do skansenu pszczelarskiego oraz pasieki w Karczowiskach Górnych. Dzieci poznały historie pszczelarstwa, zwiedziły skansen oraz poznały cykl rozwojowy i budowę pszczoły. Uczniowie wzięli udział w miodobraniu i pokazie sprzętu pasiecznego. Następnie własnoręcznie wykonali świecie z wosku pszczelego. Po wykonaniu świec dzieci

poznały rodzaje i zastosowanie pszczelego miodu, a także przystąpiły do degustacji. Lekcja zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami. Po udanym dniu wszyscy pełni wrażeń wrócili do domów.