foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20160429 113939strDnia 29 kwietnia w ramach realizacji projektu ,,Jaki wpływ na  środowisko ma transport zrównoważony” oraz obchodów Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole druga edycja Festiwalu Nauki pod hasłem ,,Rowerowy zawrót głowy". Zajęcia rozpoczęła prezentacja inscenizacji ekologicznej przygotowana przez dzieci z klasy II a pt. ,,Nasze miasto bez spalin i hałasu”, która wprowadziła wszystkich uczniów w temat dnia. Odbyło się również podsumowanie

szkolnego konkursu plastycznego ,,Wycieczka rowerowa” oraz szkolnego konkursu zbiórki plastikowych nakrętek. Zwycięzcy otrzymali  ciekawe nagrody książkowe. Tego dnia dla uczniów przygotowano następujące stanowiska: ,,Bądź ekspertem jazdy na rowerze”, ,,Mistrz kierownicy”, ,,Rowerem po zdrowie”,  ,,Myślę więc jestem”, ,,Dawniej i dzisiaj”, ,,I like my bike”, ,,Jak skutecznie ratować”, ,,Smacznie i zdrowo”, „Smaczne i zdrowe soki warzywno –owocowe” oraz ,,Warsztaty twórczości artystycznej”. Uczniowie dowiedzieli się: jak zbudowany jest rower, poznali historię roweru, rozwiązywali rebusy, krzyżówki,  udzielali pierwszej pomocy, śpiewali piosenki po polsku i angielsku, rozwiązywali quizy i zagadki z wykorzystaniem narzędzi TIK, wykonywali prace plastyczne o rowerze, przygotowali kanapki na wycieczkę rowerową, posilali się świeżo wyciskanym sokiem warzywno-owocowym i przejechali  rowerem pokonując tor przeszkód. Celem festiwalu była promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to zrobić bezpiecznie. Imprezę zorganizowały  panie Ala Piotrowicz-Chont oraz Grażyna Wojtczak przy współpracy nauczycieli i rodziców.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr