foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

20160429 113939strDnia 29 kwietnia w ramach realizacji projektu ,,Jaki wpływ na  środowisko ma transport zrównoważony” oraz obchodów Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole druga edycja Festiwalu Nauki pod hasłem ,,Rowerowy zawrót głowy". Zajęcia rozpoczęła prezentacja inscenizacji ekologicznej przygotowana przez dzieci z klasy II a pt. ,,Nasze miasto bez spalin i hałasu”, która wprowadziła wszystkich uczniów w temat dnia. Odbyło się również podsumowanie

szkolnego konkursu plastycznego ,,Wycieczka rowerowa” oraz szkolnego konkursu zbiórki plastikowych nakrętek. Zwycięzcy otrzymali  ciekawe nagrody książkowe. Tego dnia dla uczniów przygotowano następujące stanowiska: ,,Bądź ekspertem jazdy na rowerze”, ,,Mistrz kierownicy”, ,,Rowerem po zdrowie”,  ,,Myślę więc jestem”, ,,Dawniej i dzisiaj”, ,,I like my bike”, ,,Jak skutecznie ratować”, ,,Smacznie i zdrowo”, „Smaczne i zdrowe soki warzywno –owocowe” oraz ,,Warsztaty twórczości artystycznej”. Uczniowie dowiedzieli się: jak zbudowany jest rower, poznali historię roweru, rozwiązywali rebusy, krzyżówki,  udzielali pierwszej pomocy, śpiewali piosenki po polsku i angielsku, rozwiązywali quizy i zagadki z wykorzystaniem narzędzi TIK, wykonywali prace plastyczne o rowerze, przygotowali kanapki na wycieczkę rowerową, posilali się świeżo wyciskanym sokiem warzywno-owocowym i przejechali  rowerem pokonując tor przeszkód. Celem festiwalu była promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to zrobić bezpiecznie. Imprezę zorganizowały  panie Ala Piotrowicz-Chont oraz Grażyna Wojtczak przy współpracy nauczycieli i rodziców.

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web