foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20160406 123714strW ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków dnia 6 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy i konkurs plastyczny pod hasłem ,,Nawet ptakom potrzebna jest Ziemia”. Celem konkursów było sprawdzenie wiadomości uczniów o ptakach, integracja dzieci i wspólna zabawa. Reprezentanci  z klas drugich i trzeciej pracowali w trzyosobowych zespołach. Każdy zespół miał do wykonania sześć zadań. Dzieci rozwiązywały krzyżówki,

dopasowywały opisy do ilustracji ptaków, przyporządkowywały pisklęta do ich rodziców, do ptaków dopasowywały ich smakołyki, rozpoznawały odgłosy ptaków, słuchały wiersz z którego wypisywały nazwy ptaków. Uczestnicy pracowali zgodnie z dużym zaangażowaniem. Dzieci namalowały również plakaty zachęcające do ochrony przyrody. W czasie konkursu uczestników odwiedziła pani dyrektor naszej szkoły Alicja Bałchan, dopingując wszystkim dzieciom. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Tego dnia wszyscy uczniowie klas II-III wraz z wychowawcami rozwiązywali zagadki o ptakach. Organizatorkami  konkursów były nauczycielki Ala Piotrowicz- Chont i Grażyna Wojtczak, które przygotowały również dla wszystkich uczniów na holu szkoły wystawę ilustracji ptaków oraz informacje o życiu ptaków pod nazwą ,,Ptasi alfabet”.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr