2Dnia 8 marca uczniowie z klasy I a, wraz z wychowawczynią Barbarą Podworską, udali się na Stare Miasto, przed Bramę Targową by zobaczyć inscenizację „Jak Piekarczyk uratował Elbląg przez najazdem Krzyżaków”.  Wśród atrakcji był m.in. pokaz średniowiecznego leczenia zęba. Dzieci mogły również przyjrzeć się życiu mieszczan żyjących w Elblągu 500 lat temu. Najwięcej emocji

wzbudził atak Krzyżaków, który udaremnił znany dobrze wszystkim Piekarczyk.  Dzieci wróciły bardzo zadowolone i zaopatrzone w dużą porcję wiadomości o naszym mieście. Była to ciekawa, żywa lekcja historii.