foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

2Dnia 8 marca uczniowie z klasy I a, wraz z wychowawczynią Barbarą Podworską, udali się na Stare Miasto, przed Bramę Targową by zobaczyć inscenizację „Jak Piekarczyk uratował Elbląg przez najazdem Krzyżaków”.  Wśród atrakcji był m.in. pokaz średniowiecznego leczenia zęba. Dzieci mogły również przyjrzeć się życiu mieszczan żyjących w Elblągu 500 lat temu. Najwięcej emocji

wzbudził atak Krzyżaków, który udaremnił znany dobrze wszystkim Piekarczyk.  Dzieci wróciły bardzo zadowolone i zaopatrzone w dużą porcję wiadomości o naszym mieście. Była to ciekawa, żywa lekcja historii.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł
all4web