Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Turniej tańca towarzyskiego

img 2853mstrW piątek 18 grudnia 2015  klasa III a wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego organizowanego przez EKT "Promyk" w ramach Elbląskiej Ligi Tańca. Na parkiecie prezentowały się  dzieci z elbląskich szkół podstawowych (SP-8, SP-14, SP-19). Wszystkie trzy klasy tańczyły trzy tańce standardowe – walc angielski, walc wiedeński i quickstep oraz trzy tańce latynoamerykańskie czyli sambę, cha-chę i jiva. Prezentację oceniała

trzy osobowa komisja, która przyznawała punkty za każdy taniec. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych. Przedstawiciel każdej szkoły otrzymał medal.

I miejsce – Mateusz Tocha z SP 8

I miejsce – Urszula Grądzik z SP 19

II miejsce – Paweł Kozik z SP 14

II miejsce – Nikola Kodzis z SP 14

II miejsce – Wiktoria Kostrzewa z SP 8

III miejsce – Oliwier Bujak z SP 14

III miejsce – Magdalena Sokołowska z SP 14

Za pierwsze miejsce dzieci otrzymały puchary, każdy finalista dostał medal, a wszyscy uczestnicy - dyplomy i upominki. Dodatkowo każda klasa otrzymała puchar za udział w Elbląskiej Lidze Tańca, złożony na ręce Pań wychowawczyń. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.