Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Baw się razem z nami

DSC03732strW środę, 16 grudnia, na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się konkurs „Baw się razem z nami”. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas trzecich elbląskich szkół podstawowych. Na imprezę przybyły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 21. Zabawa miała charakter świąteczny. Wymagała od dzieci wykorzystania umiejętności sportowych, takich jak szybkości, czy zwinność, a także zastosowania posiadanej wiedzy w praktyce.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: rozwiązywanie świątecznej krzyżówki, skakanie w workach, uzupełnianie wyrazów z trudnością ortograficzną, bieganie ze świątecznym barszczem, rozwiązywanie matematycznej choinki, ozdabianie bombkami świątecznego drzewka, a także wypisywanie przez 2 minuty jak największej ilości potraw wigilijnych. Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 21. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wszystkie szkoły uczestniczące w tym konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy, świąteczne upominki oraz słodycze. Organizatorami imprezy były nauczycielki pani Dorota Szczepańska i pani Karolina Kędzierska.

wwwstr