DSC03307strZ okazji Święta Niepodległości uczniowie z koła historycznego: Patryk Stolarski i Patryk Chwałowski przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia „Mój patriotyzm”. Dzieci dowiedziały się o historii godła polskiego. Miały okazję poznać postacie sławnych Polaków: J. Piłsudskiego, A. Mickiewicza, M. Skłodowskiej-Curie, H. Sienkiewicza. Ciekawostką było wysłuchanie najbardziej znanych polskich pieśni: „Bogurodzica”, „Rota” i „Mazurek Dąbrowskiego”

oraz poznanie okoliczności powstania tych utworów. Zajęcia wzbogacone były pięknymi rekwizytami wypożyczonymi z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Takie same zajęcia zostały przeprowadzone zostały w klasach IV-VI na lekcjach historii.