foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC03307strZ okazji Święta Niepodległości uczniowie z koła historycznego: Patryk Stolarski i Patryk Chwałowski przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia „Mój patriotyzm”. Dzieci dowiedziały się o historii godła polskiego. Miały okazję poznać postacie sławnych Polaków: J. Piłsudskiego, A. Mickiewicza, M. Skłodowskiej-Curie, H. Sienkiewicza. Ciekawostką było wysłuchanie najbardziej znanych polskich pieśni: „Bogurodzica”, „Rota” i „Mazurek Dąbrowskiego”

oraz poznanie okoliczności powstania tych utworów. Zajęcia wzbogacone były pięknymi rekwizytami wypożyczonymi z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Takie same zajęcia zostały przeprowadzone zostały w klasach IV-VI na lekcjach historii.

Nasze certyfikaty

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr