DSC03307strZ okazji Święta Niepodległości uczniowie z koła historycznego: Patryk Stolarski i Patryk Chwałowski przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia „Mój patriotyzm”. Dzieci dowiedziały się o historii godła polskiego. Miały okazję poznać postacie sławnych Polaków: J. Piłsudskiego, A. Mickiewicza, M. Skłodowskiej-Curie, H. Sienkiewicza. Ciekawostką było wysłuchanie najbardziej znanych polskich pieśni: „Bogurodzica”, „Rota” i „Mazurek Dąbrowskiego”

oraz poznanie okoliczności powstania tych utworów. Zajęcia wzbogacone były pięknymi rekwizytami wypożyczonymi z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Takie same zajęcia zostały przeprowadzone zostały w klasach IV-VI na lekcjach historii.

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł