20160421 114924strDnia 21 kwietnia w bibliotece odbyły się warsztaty literackie z autorką książki „Wyprawa na Maksa” - panią Marleną Popławską-Marek. W zajęciach uczestniczyła kl. VI a. Uczniowie poznali początki pisarskie naszego gościa, pierwsze utwory literackie. Pani Marlena zachęcała uczniów do dzielenia się swoimi pierwszymi pracami oraz mówiła o możliwości ich publikacji. Zachęcała gorąco

uczniów do ciągłego doskonalenia swojego warsztatu pisarskiego. Ciekawym elementem spotkania z pisarką były ćwiczenia polegające na dokończeniu już napisanych fragmentów zdań tak, aby się rymowały. Ćwiczenie to było niezwykle inspirujące dla szóstoklasistów, którzy popuścili wodze swojej wyobraźni. Ich prace były naprawdę ciekawe.