aastrDnia 21 marca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się ślubowanie uczniów klasy I na czytelnika. Dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka, jak należy zachowywać się w bibliotece, jakie książki i czasopisma znajdują się w niej znajdują oraz jak należy obchodzić się z książką. Na zakończenie zajęć uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Zajęcia uświetnił występ dzieci z klasy IV a i IV b.

Uczniowie: Dominik Kuśmirski, Karolina Kostrzewa, Julia Ługiewicz, Dominika Kaszteranda, Mateusz Romanowski i Kuba Murawski zaprezentowali wiersze J. Brzechwy i M. Konopnickiej o tematyce wiosennej. W tle słuchaliśmy odgłosów wiosny puszczonych z płyty.