foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

dDnia 10 marca 2016 r. gościem biblioteki szkolnej była Pani Małgorzata Gizińska - kustosz w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu. Pani kustosz opowiedziała uczniom kl. I, II, III, i VI o historii pieniądza oraz technikach jego powstawania. Uczniowie dowiedzieli się, jakie były monety na terenach państwa polskiego za czasów panowania poszczególnych królów Polski.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji o tym,  jakie były środki płatnicze zanim powstały pieniądze. Na zakończenie spotkania Pani Kustosz opowiedziała uczniom o mennicy elbląskiej za czasów Krzyżaków. Wykład wzbogacony był ciekawą prezentacją. Dziękujemy za interesujący wykład!

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup