dDnia 10 marca 2016 r. gościem biblioteki szkolnej była Pani Małgorzata Gizińska - kustosz w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu. Pani kustosz opowiedziała uczniom kl. I, II, III, i VI o historii pieniądza oraz technikach jego powstawania. Uczniowie dowiedzieli się, jakie były monety na terenach państwa polskiego za czasów panowania poszczególnych królów Polski.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji o tym,  jakie były środki płatnicze zanim powstały pieniądze. Na zakończenie spotkania Pani Kustosz opowiedziała uczniom o mennicy elbląskiej za czasów Krzyżaków. Wykład wzbogacony był ciekawą prezentacją. Dziękujemy za interesujący wykład!