foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w ElbląguBEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE

Nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

czytaj więcej

eTwinning

Nasza szkoła realizuje projekty w ramach eTwinning.

czytaj więcej

Przykłady Dobrych Praktyk

Nasi nauczyciele dzielą się przykładami dobrych praktyk, tak by stanowiły inspirację dla innych placówek.

czytaj więcej

Mistrzowie Kodowania

Bierzemy udział w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania, ponieważ programowanie jest językiem przyszłości.

czytaj więcej

Najlepsza szkoła w mieście!

Witamy!

Chcąc zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości – proponujemy stronę www.ncez.pl. Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, które zostało utworzone przez Instytut żywności i Żywienia, zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o naszej szkole.

ZASADY REKRUTACJI DO KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg na rok szkolny 2020/2021.

Rekrutacja do klas I szkół podstawowych prowadzona będzie za pomocą systemu informatycznego, dostępnego na stronie internetowej www.eped.pl.

Wszystkie informacje zawarte są w pliku pdf

Zasady rekrutacji w pliku pdf

Czytaj więcej: Zasady rekrutacji do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł

Czytaj więcej: Uzbieralismy rekordową sumę podczas WOŚP!

   ZAPRASZAMY

wszystkich Rodziców
we wtorek 14.01.2020 r. godz.17.00
do stołówki szkolnej
na spotkanie z psychologiem zdrowia,
profilaktyki i jakości życia
z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Temat: Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu na wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy środki na zakup urzadzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. W programie m. in. licytacje voucherów, kawiarenka z pysznosciami, przedstawienie, malowanie twarzy, i wiele innych.... To wszystko już w piatek 10 stycznia 2020r. Startujemy od godziny 16.00!!! Zabierzcie rodziny, znajomych, sąsiadów. Nie może Was zabraknąć!!! 

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmikiem "Ida święta.Odłóż telefon. Włącz relacje" 

w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Idą święta, nie o sms-ie , lecz o kartce pamiętaj".

 

 

 

 

Nasza placówka bierze udział w II edycji ogólnopolskiej kampanii „ Idą Święta, nie o sms-ie , lecz o kartce pamiętaj!” organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci i młodzieży. W związku z tym, zachęcamy Państwa do zapoznania się z poniższym raportem, który obrazuje jak ogromny problem stanowi częste korzystanie z telefonów komórkowych przez nasze dzieci. Raport jest o tyle wiarygodny, że badaniu poddano około 50.000 uczniów z całej Polski, w wieku 12-19 lat.

https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/

Czytaj więcej: Drodzy Rodzice!

Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że w okresie ferii zimowych tj. w dniach 20 stycznia - 2 lutego 2020 roku półzimowiska będą organizowane w następijących szkołach.

cały tekst dostępny w formacie pdf

We wtorek tj.19 listopada w Urzędzie Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów na wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów gimnazjów oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Elbląga za wysokie wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wręczył stypendium 200 uczniom elbląskich szkół. Wśród stypendystów były trzy uczennice naszej szkoły: Natalia Wlazło z VIII B oraz Małgorzata Leśniewska i Aleksandra Noga z klasy VIII A. 

Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów a wszystkich uczniów klas siódmych i ósmych, którzy osiągną średnią ocen co najmniej 5,2 i bardzo dobrą ocenę z zachowania po I semestrze bieżącego roku szkolnego zachęcamy do składania wniosków stypendialnych i zasilenia szacownego grona stypendystów.

Czytaj więcej: Stypendia dla naszych uczniów

Rozpoczynamy rekrutację nauczycieli do projektu pt. „Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Regulamin w pliku pdf

Załączniki do regulaminu

Zwracam się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji „Się gra się ma...Bezpieczny Playroom!”. Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi remont świetlicy, wyposażenie w naklejki i gry itp. Wystarczy wejść codziennie na stronę www.siegrasiema.com i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie! Każda osoba codziennie może oddać 1 głos (jednocześnie z różnych urządzeń, np.
i z komputera, i z telefonu). I tak każdego dnia – aż do 28 listopada. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/50

                      

                                       Pozdrawiam i dziękuję za każdy oddany głos

                                                    Jolanta Gołębiowska – kierownik świetlicyList Pana Prezydenta Miasta Elblaga skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

całość w pliku pdf

Zapraszamy rodziców

uczniów klas I-VIII

na spotkanie, które odbędzie się

10 września o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

Temat spotkania:

Organizacja roku szkolnego 2019/2020.

Zakończyła się coroczna akcja Rowerowy Maj. Przez prawie cały miesiąc uczniowie klasy IV a, V a, V b oraz VI a podróżowali do szkoły rowerami, hulajnogami, na wrotkach i deskorolkach. Łącznie uczestnicy rowerowej kampanii przemieszczali się na trasie dom-szkoła 704 razy!.

Najwyższą frekwencją oraz liczbą przejazdów w naszej szkole może pochwalić się klasa VI a ( frekwencja-40,22%, liczba przejazdów 370), na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy IV a (frekwencja-16,40%, liczba przejazdów 164), trzecią lokatę wywalczyli uczniowie klasy V b (frekwencja-12%, liczba przejazdów 96).

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE AKCJI ROWEROWY MAJ

Szanowni Państwo,
W związku z niemożnością przeprowadzenia losowania nagrody głównej jaką
jest rower ufundowany przez Salon Rowerowy KM BIKE organizatorzy
zdecydowali o przeprowadzeniu II etapu konkursu "Rowerowy Maj". Bardzo proszę o
rozesłanie poniższej informacji do rodziców oraz umieszczenie na
Facebooku
Piknik Rowerowy już 8 czerwca a główną nagrodą do wygrania będzie rower
ufundowany przez Salon Rowerowy KM BIKE.
Co zrobić, aby wygrać rower? Wystarczy ułożyć ułożyć hasło promujące
zdrowie oraz rower.
W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy kampanii "Rowerowy Maj" w
Elblągu, którzy zanotowali 100% frekwencję oraz osoby mające 1 przejazd
mniej.
Hasło konkursowe należy wysłać poprzez formularz na stronie
Na hasła czekamy do czwartku 6 czerwca do godz. 18.00
Nagroda główna zostanie wręczona podczas pikniku 8 czerwca. W

zależności od liczby zgłoszeń przewidziane są nagrody dodatkowe.

Z poważaniem,

Robert Turlej

6 czerwca ( czwartek ) o godz. 17.00 w gabinecie numer 22 odbędzie się zebranie rodziców i opiekunów dzieci, które od nowego roku szkolnego będą uczęszczać do klasy pierwszej.

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej bezpiecznaszkola.men.gov.pl został zamieszczony dokument pn. „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał ten został przygotowany dla dyrektorów szkół/placówek, nauczycieli, a także dla rodziców. Dokument stanowi kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz ze wskazaniem obowiązujących przepisów i odpowiedzialności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem, który mogą Państwo znaleźć tutaj: https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/bezpieczna-szkola-zagrozenia-i-zalecane-dzialania-profilaktyczne-w-zakresie-bezpieczenstwa-fizycznego-i-cyfrowego-uczniow/

Czytaj więcej: Drodzy Rodzice!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA SPOTKANIE,

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 4.06.2019 r.

O GODZ. 17:00 W STOŁÓWCE SZKOLNEJ.

Temat spotkania:

  1. Prelekcja nt. „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”.
  2. „Bezpieczne wakacje – żyj bezpiecznie”.

INFORMACJA dla rodziców dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których odbędzie się strajk

 

Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy. Stanowi tak § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r.w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632).Dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika.

Czytaj więcej: Informacje dla rodziców 

Kampania „Rowerowy Maj 2019” (zwana dalej „Kampanią”) ma charakter konkursu. Kampania adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych/ przedszkoli z terenu danego miasta Elbląga.

pełny tekst i regulamin znajduje się w pliku pdf

Informacja dla rodziców na temat możliwych świadczeń z ZUS-u z tytułu zapowiadanego strajku w placówkach oświatowych od 8.04.2019 r.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje Ci, jeśli jesteś objęty ubezpieczeniem chorobowym w ZUS, czyli:

  • jesteś pracownikiem,
  • jesteś członkiem rolniczej spółdzielni produkcyjnej i spółdzielni kółek rolniczych,
  • wykonujesz pracę nakładczą,
  • wykonujesz pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy- zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług albo współpracujesz z osobą, która wykonuje taką umowę, lub pracujesz na podstawie umowy uaktywniającej, np. jesteś nianią,
  • prowadzisz pozarolniczą działalność lub współpracujesz z osobą, która prowadzi taką działalność,
  • wykonujesz odpłatnie pracę, na podstawie skierowania do pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania,
  • odbywasz służbę zastępczą,
  • jesteś duchownym.

Więcej informacji znajduje się w linku poniżej:

https://www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/zasilek-opiekunczy/komu-przysluguje

Nasze certyfikaty

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr